Zawodowy propagator teorii spiskowej nawrócił się - dlaczego?

panoramic-3033056_960_720.jpg

Od razu zaznaczam, tematem tego postu nie jest prawdziwość teorii spiskowej, której on dotyczy.

11 września 2001 r. w Nowym Jorku, USA stało się coś co zatrzęsło poczuciem bezpieczeństwa wielu obywateli tego kraju. Zginęło bardzo dużo ludzi. Tragedię oglądaliśmy na żywo w telewizji.

Bohater tego posta zastanawiał się co może sam zrobić, aby poczuć spełnienie obywatelskiego obowiązku?

Przypadkowy impuls

Rok 2016, noc w klubie, Charlie z kumplami i ecstasy. Potem film u znajomego, ale nie jakaś podrzędna komedia. Tym razem zaproszono go na film "Terrorstorm: A History of Government Sponsored Terror", w którym Alex Jones przekonuje, że większość dużych ataków terrorystycznych zostało przeprowadzonych przez rządy, chcące stworzyć motyw okradzenia obywateli z podstawowych praw.

Wideo jest sposobem idealnym do przekonania człowieka o najbardziej nieprawdopodobnej teorii, prawdziwej czy nie. Muzyka, głos narratora, wprawna edycja - mistrzowie kinematografii wiedzą jak wywołać konkretne emocje i manipulować widzem.

Film przekonał Charliego, było to wyzwoleniem dla jego udręczonej tym zdarzeniem duszy. Wytłumaczenie pasowało idealnie w jego stanie świadomości. Można by pomyśleć, że po wytrzeźwieniu zapomni o sprawie, lecz film zapadł w pamięć i otworzył nową drogę w mózgu Charliego.

Zostać celebrytą teorii spiskowych

1241241.jpg

Charlie mówi wprost, że teoria spiskowa była dla niego jak religia. Był raczej outsiderem, samotnym strzelcem, potrzebował akceptacji społeczeństwa, jakiejś grupy która będzie podzielać jego zdanie i w której stanie się kimś ważnym, celebrytą.

Wziął więc kamerę i uderzył w miasto. Jego filmy nie dały mu zbytniej popularności. Dopiero nagranie sprzeczki z policjantami zamieszczone na stronie Alexa Jonesa dało mu rozgłos i trampolinę do wyczekiwanej sławy.

Sam film dotyczył nagrywania ambasady, co z oczywistych względów bezpieczeństwa jest zakazane i policjanci muszą reagować. Tu warto zaznaczyć, że Charlie jest Brytyjczykiem.

Warto wspomnieć, że na początku nie interesowały go pieniądze, na swojej nowo powstałej stronie i kanale youtube miał tylko krótkie zachęty do wspomagania ruchu na rzecz objawienia prawdy o 9/11. Był osobą, która mocno wierzyła w spisek, pieniądze grały drugoplanową rolę.

To jak było z tym World Trade Center?

Charlie zaczął głęboką przygodę wyzwoliciela świata od pomysłu, że wierze WTC zostały kontrolowanie wyburzone. Od tego momentu jego system wierzeń stawał się co raz bardziej złożony i skomplikowany dochodzący do machinacji elit biznesowych.

Gdy zaczęło brakować pomysłów dla głodnego umysłu zaczęło się istne szaleństwo. Po niepokojących wpisach na blogu policja postanowiła aresztować go przed ślubem pary królewskiej w UK. Charlie był w kontakcie z policją przed aresztowaniem i zapewniał, że jego zamiary są pokojowe, lecz nikt nie chciał ryzykować życia członków rodziny królewskiej. Charlie nie był jedynym aresztowanym.

Teorie spiskowe działają jak narkotyki, dzięki "pięknym" uzależniającym tłumaczeniom istniejącego stanu rzeczy. Badania pokazują, że osoba która uwierzy w jedną z teorii raczej zacznie wierzyć w kolejne - https://www.scientificamerican.com/article/why-people-believe-conspiracy-theoies/

Sam Charlie tak się wypowiadał w wywiadach po swoim nawróceniu. 1illuminati, obozy koncentracyjne, implanty, przeszedł długą drogę od kontrolowanego wyburzenia WTC.

W końcu dotarł do punktu, w którym zaczął poddawać w wątpliwość to co słyszy zamiast wierzyć bez analizy.

Uznał, że teoria o reptilianach autorstwa David Icke, o obcych gadach skrycie rządzących światem to już lekkie przegięcie pały.

alien-1502038_960_720.jpg

Co oczywiście reptilianie chcą, abyś o tej teorii myślał.


Nie przekonają cię lata badań naukowych to zrobi to cierpiąca dusza

Charlie zaczął pojawiać się w telewizji. Czuł się niezwyciężony. Myślał, że pokona każdego naukowca w merytorycznej debacie na wizji. Jak sam to wspomina mówi, że był zaślepiony i arogancki. Myślał, że stanie się drugim Alexem Jones z gigantyczną ilością "followersów".

Tak się nie stało.

Podczas wizyty w NY był w firmie, która zbudowała WTC, zobaczył oryginalne plany konstrukcyjne, architekci byli bardzo cierpliwi i odpowiadali na jego pytania. Przecież ten budynek był zaprojektowany żeby wytrzymać uderzenie dużego samolotu?! Nie Charlie, był zaprojektowany żeby wytrzymać uderzenie pustego airlinera, który leciał z maksymalną prędkością 150 węzłów. Mógłby wytrzymać mniejszy samolot, ale nie ten. Nie potrafimy zaprojektować takiego budynku, który wytrzymałby uderzenie tego samolotu z tą prędkością.

Następnego dnia spotkał się z ekspertami od wyburzeń, którzy mu wytłumaczyli jak dużo przygotowań potrzeba i maszynerii żeby wyburzyć tej wielkości budynki.

Potem zobaczył w szkole lotnictwa jak łatwo można nauczyć się latać samolotem..

Ale to nie fachowcy go przekonali, zrobiła to Alice Hoagland, której syn zginął w locie nr. 93.

Pękłem i rozpłakałem się. To prawdziwa miłość i męka kobiety, która straciła dziecko mnie odmieniła. Niektórzy oskarżali mnie, że nasza nagrana rozmowa była ustawiona, że ta kobieta była aktorką. To było obrzydliwe. Czy naprawdę mam wierzyć, że Ci wszyscy ludzie są członkami Illuminati?

Charlie nie zachował tego dla siebie, na yotubie ogłosił czego się dowiedział, miał ochotę pogrzebać wszelkie teorie spiskowe, ludzi je propagujące nazwał cholernymi mózgopraczami.

Po 24 godzinnach dostał pierwsze groźby śmierci. Poplecznicy teorii spiskowych zaczęli sugerować, że telewizja go przekabaciła używając programowania neurolingwistycznego, hipnozy i innych technik. Zhakowano jego stronę www wysyłając tysiące maili do użytkowników z informacjami i spreparowanymi zdjęciami jakoby był pedofilem.

Ruch wyzwolenia prawdy nie chce znać prawdy

Charlie musiał opuścić swój własny ruch, kiedy udało mu się odkryć prawdę.

Kiedy po jakimś czasie zaproszono go o wystąpienie na jakiejś konwencji dotyczącej spisków, miał opowiedzieć dlaczego zmienił zdanie na temat 9/11.

Oto o co pytali zgromadzeni na widowni:

  • Czemu molestujesz dzieci?
  • Ile zapłaciła ci telewizja BBC?
  • Dlaczego zostawiła cię dziewczyna?Na podstawie: