"Flatlandia czyli kraina płaszczaków" - rozwiązanie zagadki

"Flatlandia czyli kraina płaszczaków. Powieść o wielu wymiarach" - autorstwa Edwina Abott'a powieść napisana w 1884 roku była inspiracją mojej zagadki z tego postu.

W poście wytłumaczę tok rozumowania, i być może przypadkiem kogoś zainteresuję tematem wielu wymiarów. Treść mojej zagadki była następująca, i muszę przyznać że nieźle się bawiłem czytając wasze rozkminy:

Flat Earth

W krainie,
Gdzie
Każdy jest płaski.

Osobnik ten,
Najwyższą ma
Rangę.

Najpiękniejsza
Jego cecha
Cię ozłoci.

Gdy ją znajdziesz,
Pamiętaj
O nieskończoności.

A oto płaszczaki zamieszkujące Flatlandię:

plaszczaki.png

W płaskiej krainie Edwina im osobnik miał więcej kresek obrysu (właściwie boków foremnych) miał wyższą rangę w społeczeństwie. Ponieważ, książka została napisana w IX wieku.. kobieta w krainie Flatlandii została przedstawiona jako kreska co widzimy powyżej na moim rysunku prosto z painta.

Trójkąt był kupcem, kwadrat inteligentem, pięciokąt foremny dżentelmenem, a koło.. arcykapłanem.

Podczas wymyślania zagadki liczyłem na to, że skojarzycie płaską krainę właśnie z tym światem dwuwymiarowym, gdzie żyją płaszczaki. W tym świecie najwyższy rangą jest arcykapłan czyli koło, ponieważ figura ta ma nieskończenie wiele boków. I to właściwie tyle jeśli chodzi o dwie pierwsze zwrotki.

W kolejnej chciałem żebyście skupili się na cesze, która dotyczy koła, kuli, właściwie najbardziej doskonałemu kształtowi w świecie dwu lub trójwymiarowym.

Kapłani w powieści prześladowali każdego kto głosił herezje na temat istnienia wyższego - trzeciego wymiaru. Pewnego dnia, bohatera bajki, którym jest racjonalny kwadrat nawiedza kula, która pochodzi z innego wymiaru i pokazuje mu prawdziwą naturę rzeczywistości.

To co opisuje niezwykłość koła lub kuli, zależnie od wymiaru to stała PI. Ona właśnie była odpowiedzią w zagadce. Nie mogłem zawrzeć w poście informacji o nagrodzie bo taka była nagroda właśnie. To miał być kolejny trop, który podchwyciliście po mojej podpowiedzi, a który mógł być nie do końca oczywisty (szukaliście słowa zamiast liczby).

Ostatnia zwrotka dotyczyła tego, że rozwinięcie liczby PI jest nieskończone i chciałem żebyście o tym pamiętali dodając odpowiedź ponieważ.. na steemit można wysłać transfer używając tylko 3 liczb po przecinku.

Prawidłowa odpowiedź po zaokrągleniu brzmiała więc:

3,142 i taka była nagroda

And the winner is

Najbardziej kibicowałem @bowess bo bardzo szybko złapała o co chodzi w zagadce. Jednak to @santarius doznał przebłysku ;) i wygrał.

Póki co to moja najtrudniejsza, poprzednie rozwiązaliście bardzo szybko :)

Gratulacje!