Antyszczepionkowcy udowodnili, że szczepienia nie powodują autyzmu

nurse-2915543_960_720.jpg
Najważniejsze w życiu to żeby dążyć do prawdy. Ludzie, którzy podejrzewają szczepionki o wywoływanie groźnych konsekwencji zdrowotnych dla człowieka wielokrotnie argumentują, że mainstreamowa nauka fałszuje badania.

Dlatego też przedstawiciele ruchu antyszczepionkowego postanowili zlecić własne badania przez niezależnych specjalistów.

Osobiście bardzo długo na to czekałem, długo o tym mówiono, ale nikt nie chciał się wziąć do roboty. Co pokazały niezależne badania, jak się okazuje wykonane już w 2015 roku!?

Wyniki badań

Badania zostały zlecone przez organizację SafeMinds, która przez jakiś czas zbierała na to środki. Ponieważ nie interesowały ich wyniki badań innych naukowców skorzystali z pomocy wybranego przez siebie laboratorium.

Sposób badania został zaakceptowany przez zleceniodawców, użyto dobrej metodologii. Badania trwały kilka lat na makakach (małpkach z rodziny makakowatych).

Tiomersal

Tiomersal jest związkiem rtęci (sól sodowa kwasu etylortęciotiosalicylowego) tak jak sól kuchenna jest związkiem chlorku sodu.

Tiomersal nie powoduje akumulacji pierwiastków rtęci w organizmie.

Etylortęć, w przeciwieństwie do bardziej szkodliwej dimetylortęci, nie wykazuje skłonności do bioakumulacji w organizmie człowieka - https://pl.wikipedia.org/wiki/Tiomersal

Zarzutem Safeminds względem szczepionek był właśnie tiomersal mający powodować autyzm.

Głównym wnioskiem z badań, które sami zlecili jest fakt, że związek ten nie wpływa na pojawianie się autyzmu w szczepionym organizmie.

Podsumowanie

Fakt, że są ludzie którzy patrzą na ręce naukowców jest dobry. Dzięki dodatkowym niezależnym badaniom możemy sprawdzać czy ktoś nie fałszuje dowodów.

Safeminds milczy?

Pojawiły się zarzuty, że to fake news, ale nie proszę państwa, na oryginalnej stronie organizacji znajdziecie dowody, że to oni zlecili badania:

Wednesday afternoon we got a voicemail from a reporter at Newsweek asking SafeMinds how much money we spent on a primate vaccine safety study that was just published in the Proceedings of the National Academy of Sciences. We weren’t sure why Newsweek wanted this dollar figure, and what relevance it had in the endless mudslinging in the vaccine-autism debates.

https://safeminds.org/blog/2015/10/05/why-arent-i-surprised-that-the-media-got-it-wrong-again/

Oczywiście ich wypowiedź jest dość dziwna bo dostali efekt badań, którego się nie spodziewali, niby piszą że nie oczekiwali konkretnego rezultatu badań, ale z drugiej strony piszą, że naukowcy znaleźli negatywne skutki tiomersalu. Tylko, że jest to po prostu ściema bo nie ma nigdzie takich informacji oprócz ich słowa.

Wyniki badań przedstawiono w czasopiśmie naukowym - http://www.pnas.org/content/pnas/112/40/12498.full.pdf